Kaza, saat 18.00 sıralarında Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde meydana geldi. Enes Akgün yönetimindeki 42 GD 586 plakalı hafif ticari araç, yağış nedeniyle kayganlaşan yolda sürücüsünün kontrolünden çıkıp sulama kanalına uçtu.
![](https://sultanbeylidenhaberler.com/wp-content/uploads/2023/05/kontrolunu-kaybeden-otomobil-sulama-kanalina-uctu-1-kisi-hayatini-kaybetti-1-zwbIKO4U.jpg)
Kazada sürücü Enes Akgün ve yanında bulunan Nevzat Göktaş yaralandı. Yaralı 2 kişi ihbarla çağrılan AFAD ve itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle sudan çıkartıldı. Ardından ambulanslarla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Yaralılardan Nevzat Göktaş, doktorların müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.
![](https://sultanbeylidenhaberler.com/wp-content/uploads/2023/05/kontrolunu-kaybeden-otomobil-sulama-kanalina-uctu-1-kisi-hayatini-kaybetti-2-4jNC4QcG.jpg)
Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.